Důl Shenhua v Číně – aktualizace projektu EarthZyme®

Důl Shenhua v Číně, poblíž Xilinhote Inner Mongolia, zažívá střídavě chladné a polosuché klima s léty, která jsou krátká a horká, s léty se spoustou srážek, a zimy, které jsou dlouhé a velmi chladné. Důl a jeho okolní vozovky, které se dříve zhoršily v důsledku extrémního počasí, se však i nadále daří po aplikaci silnice EarthZyme a stabilizaci půdy, která byla dokončena na podzim 2013.

Důl se dříve potýkal s problémy během období dešťů, které obvykle trvá od května do října. Důlní operace byly často pozastaveny, protože srážky způsobily velmi nestabilní a nebezpečné podmínky na silnici. Aby se zabránilo neplánovaným přerušení prací a vzniku ekonomických ztrát, potřebovali realizovat řešení, které by v dolu udrželo provozuschopné podmínky po celý rok bez ohledu na počasí.

V průběhu jednoho roku byly kolem dolu Shenhua vybudovány silnice v celkové délce 19,8 km a šířce 24 metrů. Silniční aplikace EarthZyme® pro stabilizaci půdy nabízí biologicky rozložitelné a nákladově efektivní řešení pro průmyslová odvětví, která vyžadují vysokou únosnost a odolnost půdy.

Tento aktualizovaný příběh ukazuje důl v nejchladnějších měsících, ale už bez pozastávek prací, které kdysi dělaly dolu těžkou hlavu. Díky účinnosti a prokázanému úspěchu produktu EarthZyme opětně realizovali nákladově efektivní a biologicky odbouratelnou technologii při stavbě mnoha dalších kilometrů odolných a trvanlivých vozovek.

Produktová řada Cypher Environmental je navržena tak, aby změnila vaše okolí k lepšímu. Kontaktujte nás a získejte více informací o tom, jak Dust Stop®, EarthZyme® a UltraZyme® mohou změnit váš svět.

Předtím

before

Potom

after

Výsledky projektu

  • Výrazně snížené prostoje a zastavení práce
  • Snížené náklady na údržbu silnice a související náklady na údržbu stroje a palivo
  • Snížené náklady na kontrolu prachu
  • Zvýšení produktivity díky stabilizaci úseku silnice