Aplikace EarthZyme® na povrchovém dole v Xilinhot v Číně snižuje spotřebu paliva o 17,4% – Úspora nákladů těžby v řádech milionů dolarů

Společnosti Cypher byla nedávno poskytnuta studie provedená na dopravní komunikaci s aplikací EarthZyme® v povrchovém dole na těžbu uhlí v čínském městě Xilinhot společností Shenhua Beidian Shengli Energy Co. Ltd. Po úspěchu zkušební realizace v roce 2013, těžební provoz vybudoval v roce 2014 dalších 10 km silničního tahu pomocí EarthZyme®. V následujícím roce provozu byla důlní trať důkladně monitorována a testována na valivý odpor vozidel při současném porovnání provozních nákladů.

shenhua

Aplikace technologie EarthZyme® Road Building v terénním prostředí uhelného dolu Shengli

Společnosti Cypher byla nedávno poskytnuta studie provedená na dopravní komunikaci s aplikací EarthZyme® v povrchovém dole na těžbu uhlí v čínském městě Xilinhot společností Shenhua Beidian Shengli Energy Co. Ltd. Po úspěchu zkušební realizace v roce 2013, těžební provoz vybudoval v roce 2014 dalších 10 km silničního tahu pomocí EarthZyme®.

V následujícím roce provozu byla důlní trať důkladně monitorována a testována na valivý odpor vozidel při současném porovnání provozních nákladů. Jakmile byla polní studie dokončena a byla provedena pečlivá analýza, byl vydán abstrakt, který obsahoval následující výsledky studie:

 • 17,4% SNÍŽENÍ SPOTŘEBY PALIVA
  Ročně se ušetří přibližně 1 milion galonů (4 miliony litrů) paliva.
 • 3,6 milionu USD v úsporách paliva
  Při cenách 3,60 USD za galon v USA, přibližně 3,6 milionu USD za úspory paliva ročně.
  Pozn. Při současných cenách PHM v České republice to je přibližně 136 miliónů korun.
 • NÍZKÉ NÁKLADY NA ÚDRŽBU CESTY
  Silnice EarthZyme® vykazovala podstatné zvýšení technických vlastností a současně snížila produkci prachu o více než 60%, kromě toho, že vyžadovala minimální údržbu.
 • SNÍŽENÁ ÚDRŽBA VOZIDEL
  Zvýšená stabilita vozovky vedla ke snížení opotřebení pneumatik a dalších nákladů na údržbu drahých vozidel.
Xilinhot china - 1
Xilinhot china - 2
Xilinhot china - 3
Xilinhot china - 4