Ochrana proti prachu a potlačení prachu na Set of Heartland (TV)

Hollywood North byl nadšený z výsledku aplikace Dust Stop®. Jako Location Manager ve filmovém a televizním průmyslu v Kanadě je mou zodpovědností zajistit veškerou logistiku pro natáčení. Jedním z projektů v roce 2007 byl televizní seriál C.B.C. s názvem „Heartland“. Naše hlavní stanoviště bylo umístěno po 3 km štěrkové cestě, kde bylo přibližně 10 akrů (4hektary) štěrkové plochy. Snížení prašnosti bylo součástí naší dohody s místní kanceláří M.D., takže jsem se začal zabývat různými možnostmi.

Hollywood North byl nadšený z výsledku aplikace Dust Stop®

Jako Location Manager ve filmovém a televizním průmyslu v Kanadě je mou zodpovědností zajistit veškerou logistiku pro natáčení. Jedním z projektů v roce 2007 byl televizní seriál C.B.C. s názvem „Heartland“. Naše hlavní stanoviště bylo umístěno po 3 km štěrkové cestě, kde bylo přibližně 10 akrů (4hektary) štěrkové plochy. Snížení prašnosti bylo součástí naší dohody s místní kanceláří M.D., takže jsem se začal zabývat různými možnostmi.

Kropící vůz je nejběžnějším způsobem, kterým společnost Film Company potlačuje prašnost. Většina natáčecích dnů je v dané oblasti většinou jen krátkou dobu, ale „Heartland“ trval 5 1/2 měsíce. Kropící vůz by byl extrémně drahý a voda každodenně používaná na silnici zvyšuje potřebu udržovat silnici grejdrem.

Aplikace oleje byla velmi nákladná varianta a musela by být znovu použita v průběhu celé sezóny, stejně jako škodlivé účinky oleje na životní prostředí. Navíc místní obyvatelé tuto silnici používají a jezdí na koních stále vedle silnice. Potřebovali jsme něco, co by bylo levnější, trvalo dlouho a bylo šetrné k životnímu prostředí. Mluvil jsem s Gil Howellem z Cypher West Ltd. a on mi řekl o produktu „Dust Stop®“. Zpočátku jsem byl poněkud skeptický k tvrzení – „postříkej jednou cestu kropicí a vydrží to měsíce“.

„NAŠE FILMOVÁ VÝROBA MÁ 60 OSOBNÍCH VOZIDEL, 6 TRAKTORŮ, 4 PĚTI TUNOVÉ VOZY, 6 TUNOVÝCH VOZIDEL, SKLADOVÁ VOZIDLA A VOZIDLA PRO CATERING.“

Na cestě byl obrovský provoz. Prakticky stále se po cestě pohybovalo cca 10 vozidel. Čekal jsem, že bezprašnost vydrží tak týden – maximálně měsíc.

Byl jsem překvapen a nadšený, když jsem viděl, že naše jednorázová aplikace v červenci vydržela až do října, kdy napadl sníh a prach už nebyl problém. Nemohli jsme uvěřit, že ani po grejdrování cesty během léta si cesta díky „Dust Stop®“ stále udržovala bezprašnost. Byl jsem velmi ohromen. Tento rok MD položil na cestu dlažbu, ale pokud budeme opět natáčet na štěrkových cestách, jistě se znovu obrátíme s řešením prašnosti na společnost Cypher Environmental.

Brian Dunne
Movie Location Manager
„Heartland“