Dust Stop

Produkty Dust Stop® jsou šetrné k životnímu prostředí a nekorozivní alternativy k tradičním metodám řízení silničního prachu.

Tradiční výrobky na kontrolu prachu mají řadu negativních vedlejších účinků, pokud jde o jejich vliv na životní prostředí, jako je použití silně žíravých solí na bázi chloridu, které způsobují korozi na vozidlech a jsou škodlivé pro silniční vegetaci. Z tohoto důvodu jsou všechny produkty Dust Stop vyráběny z komponent šetrných k životnímu prostředí, které nemají nepříznivý dopad na životní prostředí. Kromě environmentálních vlastností produktů Dust Stop® byla tato řešení navržena tak, aby odolala silnému provozu, jako jsou například důlní cesty, a přesto byla dostatečně nákladově efektivní, aby mohla být používána pro snižování prachu ze silnic na vedlejších a příjezdových komunikacích pro kraje a obce, s omezeným rozpočtem. Všechny produkty Dust Stop® jsou aplikovány pomocí standardního vybavení a technik, které umožňují snadné použití pro naše zákazníky po celém světě, ať už se používají na komunálních silnicích, v projektech snižování prašnosti nákladní dopravy, nebo na důlní skrývky.

Dust Stop je k dispozici ve třech různých formách, aby lépe vyhovoval potřebám různých požadavků na kontrolu prachu:

Dust Stop Municipal Blend

byl speciálně navržen pro zákazníky, kteří hledají cenově konkurenceschopnou, ale nekorozivní alternativu k výrobkům, jako je chlorid hořečnatý a chlorid vápenatý. Produkt je vyroben z komponent, která jsou šetrná k životnímu prostředí. Obsahuje pojiva a tvrdidla pomocí kterých dosahujeme lepší výsledky kontroly prachu pro různé potřeby potlačení prachu na silnici. Dust Stop Municipal Blend lze použít i v prostředích, která jsou nejcitlivější na životní prostředí. Je použitelné pro širokou škálu typů silničních materiálů a nabízí jedinečné a proprietární řešení pro kontrolu prachu aplikovatelné pomocí standardního vybavení a techniky. Díky koncentrované formě nabízí Dust Stop Municipal Blend bezkonkurenční řešení pro nákladově efektivní metodu řízení prachu po celém světě.

Dust Stop Liquid Concentrate

je produkt pro kontrolu prachu navržený s ohledem na snadnou aplikaci a dlouhodobé potlačení prašnosti. Dust Stop Liquid Concentrate, který se dokonale hodí pro těžební průmysl nebo jiné silně frekventované silnice. Pronikne i do těch nejvíce zhutněných půd a snese zatížení nejtěžších nákladních vozidel. Jeho jedinečné složení zajistí bezkonkurenční kontrolu prachu a zároveň je dlouhodobě mimořádně nákladově efektivní. Díky své tekuté formě je Dust Stop Liquid Concentrate extrémně snadno smíchatelný a aplikovatelný. Po nástřiku na plochu se okamžitě propojí se všemi volnými částicemi a po vytvrzení vytvoří vysoce flexibilní film. Koncentrovaná formulace produktu umožňuje, aby se před aplikací smísil s několika částmi vody a je použitelný na jakýkoli typ půdy. Tekutý koncentrát Dust Stop spojuje všechny půdní materiály dohromady a vytváří bezprašnou bariéru, což má za následek ideální řešení pro potlačení prachu na dopravních cestách, skrývkách, hromadách hlušin, a jiných sypkých materiálů a řadu dalších potřeb proti prachu, nebo erozi.

Dust Stop Powder

je vysoce koncentrovaný, celulózový produkt na organické bázi, který je použitelný pro řadu jedinečných požadavků na erozi a kontrolu prachu. Perfektně se hodí pro aplikace v oblastech citlivých na životní prostředí, nejen že je ekologické složení žádoucí kvalitou, ale také jsou sníženy náklady na dopravu spojené s přepravou vysoce koncentrovaného práškového produktu. Dust Stop Powder se smísí s vodou těsně před aplikací produktu a poté se přímo nastříká na požadovanou plochu. Typickými aplikacemi pro tento produkt je řízení eroze násypů a svahů, ale i rovných ploch s vysokou větrnou aktivitou. Je vhodný i jako aditivum pro hydroosev, nebo jako jedinečná aplikace na kontrolu prachu v jezdeckých arénách.