Omezovače oslnění

V oblasti dopravy je velmi důležitá bezpečnost, kterou mohou negativně ovlivnit povětrnostní vlivy. Především v otevřených úsecích se řidiči setkávají s nárazovým větrem a se sněhovými jazyky. Nehodovost také ovlivňuje oslnění od protijedoucích vozidel. Tato rizika lze eliminovat pomocí omezovače oslnění a sněhových vloček, který je nadstavbou protiprašných stěn. Ve VIVO consult si zakládáme nejen na […]

V oblasti dopravy je velmi důležitá bezpečnost, kterou mohou negativně ovlivnit povětrnostní vlivy. Především v otevřených úsecích se řidiči setkávají s nárazovým větrem a se sněhovými jazyky. Nehodovost také ovlivňuje oslnění od protijedoucích vozidel. Tato rizika lze eliminovat pomocí omezovače oslnění a sněhových vloček, který je nadstavbou protiprašných stěn.

Ve VIVO consult si zakládáme nejen na ochraně životního prostředí, ale i na bezpečnosti a zdraví, což jde zpravidla často ruku v ruce. Pokud je vaším cílem tyto oblasti zlepšit, neváhejte nás kontaktovat a společně připravíme řešení, které bude na míru odpovídat vašim potřebám.

Glaretamer™ při boji se slunečními paprsky

Glaretamer™ je v podstatě využití dalších vlastností protiprašných stěn Dusttamer™. Glaretamer™ brání průchodu světla. Tuto opticko-větrnou zábranu lze výhodně využít jako stěnu mezi dvěma směry komunikace (např. na dálnicích, nebo městských komunikacích s odděleným středním pruhem). Stěna Glaretamer™ je v kolmém směru průhledná. Průhlednost se však snižuje s úhlem dopadu světla na tuto stěnu. Při úhlu, který svírá směr projíždějících aut s touto stěnou, je již neprůhledná.  

Snowtamer™ proti sněhovým vločkám

Do stejné kategorie patří i Snowtamer™ – plot vytvořený na návětrných stranách silnic a mostů, který nejen, že snižuje rychlost zejména nárazového větru, ale rovněž zachycuje sněhové vločky. Upevnění plotu Snowtamer™ je velice jednoduché. Plot se uskladňuje v rolích a vzhledem k nízké hmotnosti je s tímto produktem i snadná manipulace.