Bezprašné výsypky

Bezprašné výsypky Bezprašná výsypka soustřeďuje vypouštění suchého substrátu do homogenního proudu usměrněného volným pádem do jakéhokoli cílového úložiště nákladních automobilů, železničních vozů, zásobníků, skladovacích kontejnerů, pytlů, lodí nebo volných ploch. Bezprašná výsypka potlačuje vznik prachu, snižuje nebezpečí, zdravotní rizika, ztráty materiálu, náklady na čištění a údržbu a zvyšuje kapacitu úložiště. Máme k dispozici celkem 11 velikostí bezprašných […]

Bezprašné výsypky

Bezprašná výsypka soustřeďuje vypouštění suchého substrátu do homogenního proudu usměrněného volným pádem do jakéhokoli cílového úložiště nákladních automobilů, železničních vozů, zásobníků, skladovacích kontejnerů, pytlů, lodí nebo volných ploch.

Bezprašná výsypka potlačuje vznik prachu, snižuje nebezpečí, zdravotní rizika, ztráty materiálu, náklady na čištění a údržbu a zvyšuje kapacitu úložiště.

Máme k dispozici celkem 11 velikostí bezprašných výsypek

Výběr velikosti závisí na vašem produktu, objemové hmotnosti a průtoku. Vaše rozhodnutí o velikosti by mělo být provedeno ve spolupráci s námi.

Standardní materiálové provedení bezprašných výsypek

 • Polypropylenové a nylonové pro většinu aplikací
 • Z oceli a nerezové oceli 304 pro horké nebo abrazivní výrobky
 • Nerez 316 pro potravinářské a vysoce korozní materiály
 • Galvanicky pozinkované oceli, Hardox a další

5 důvodů, proč řešit odprášení s VIVO consult

 1. Zjistíme, s jakou problematikou se potýkáte.
 2. Obeznámíme vás s úrovní a formou následků, pokud se problematika nevyřeší.
 3. Navrhneme a zrealizujeme řešení, které bude mít pro vás, vaše okolí a přírodu užitek.
 4. Připravíme odborné zaškolení, zajistíme případný servis a náhradní díly.
 5. Čisté životní prostředí má vliv na zdraví nás všech. Udělejte první krok k jeho zlepšení a kontaktujte nás.

Chci vás kontaktovat

Bezprašné násypky a jejich využití

Bezprašné násypky se používají ke snížení prachu při svislé dopravě suchých, granulovaných, volně tekoucích produktů. Bezprašné násypky se používají pro nakládání hnojiv, potravinářských potravin, krmiv a pelet, pšenice, ječmene, cukrů, soli, písku a štěrku. Kliknutím sem zjistíte, zda jsme již vyzkoušeli bezprašné násypky na váš suchý materiál. Pokud váš produkt není v tomto seznamu, kontaktujte nás a my jej můžeme vyzkoušet.

Bezprašné násypky se umísťují pod výpadovým místem při nakládání do libovolného cílového úložiště, jako jsou nákladní automobily, železniční vozy, skladovací kontejnery, pytle, zásobníky, lodě nebo volné plochy.

Modely

Dodáváme dva modely, které mohou mít libovolnou velikost nebo materiál, ze kterého jsou vyrobeny.

 • Standardní model nevyžaduje žádné nástroje a nemá žádné vnitřní pohyblivé části.
 • Model PFC (řízení rychlosti) má počítačový systém řízení rychlosti vypouštění pro produkty s různou měrnou hmotností, což umožňuje vykládání různých materiálů do stejného dopravního prostředku. Všechny modely bezprašných výsypek mohou být konfigurovány pro řízení PFC.

Obecná pravidla pro správnou funkci Bezprašných násypek DSH

1. Velikost částic musí být větší než 150 mikronů

2. Distribuční rozsah musí být rovnoměrný: například pokud materiál obsahuje 50% objemu jemné částice ve velikosti od 200-300 mikronů (0,2mm-0,3mm) a 50% je tvořen částicemi o velikosti 20000-25000 mikronů (20mm-25mm), nebude to fungovat, protože je velký rozdíl mezi velikostí částic a nepodaří se vytvořit tokový sloupec.

3. Pokud je velikost částic materiálu menší než 150 mikronů (0,15mm) je třeba udělat test

4. V případě materiálů s velmi jemnými částicemi, jako například cement, slinek apod. nelze vytvořit tokový sloupec a proto nelze tyto násypky použít.

FOTO APLIKACÍ

Soyabean with Dust Free Hopper